Sociālais projekts #Neklusē
Mūsu skola ir 1 no 54 izglītības iestādēm Latvijā, kas šajā mācību gadā sadarbojas ar sociālo projektu #Neklusē. #Neklusē mērķis ir mazināt mobingu Latvijas skolās.
Aicinām iepazīties un piedalīties sociālā projekta #Neklusē aktivitātēs, lai skolā izveidotu cieņpilnāku vidi un mazinātu mobingu, šajā projektā svarīga ir gan skolas personāla, gan vecāku, gan skolēnu iesaistē un sadarbība.
Informācija par pasākumiem un iespējām skolēniem, skolotājiem un vecākiem tiks nosūtīta e-klases pastā.
Kāda ir situācija Latvijā? Kas ir mobings un kādas ir sekas?
Latvija ir 1.vietā OECD valstīs pēc mobinga līmeņa Latvijas skolās - 35% skolēnu ir cietuši no mobinga. Mobings ir atkārtota, mērķtiecīga rīcība bērnu vidū grupā, lai pazemotu vienu vai vairākus bērnus, nodarot fizisku kaitējumu vai ietekmējot emocionāli (apsaukāšana, ignorēšana, neiekļaušana grupā, pazemošana internetā).
Mobings vienlīdz negatīvi ietekmē visus iesaistītos – cietušos, pāridarītājus un vērotājus. Ja klasē notiek mobings, tad visiem skolēniem ir lielāka iespēja saskarties ar dažādām problēmām – sliktākām atzīmēm, mentālās veselības grūtībām, trauksmi, sliktu noskaņojumu vai nomāktu garastāvokli, kā arī zemākas atzīmes. Turklāt, ja kādam dara pāri, tad vienmēr pastāv reāls traumu un pat pašnāvību risks.
Kādi risinājumi skolai pieejami Neklusē projekta ietvaros?
- Aptaujas skolēniem, vecākiem un skolas personālam.
- Klases audzināšanas stundas.
- Neklusē mobilā lietotne.
- Pasākumi skolēniem un vecākiem. Kopā ar psihoterapeitiem un psihologiem notiks tiešsaistes pasākumi skolēniem un vecākiem, lai runātu par to, kas ir mobings, kā rīkoties mobinga situācijās skolēniem, kā vecākiem, kā to preventīvi novērst.
Uzziniet vairāk par sociālo projektu Neklusē: mājaslapā, facebook, instagram, youtube
Vecākiem un skolotājiem ir būtiska loma bērnu attīstībā, mobinga prevencijā un novēršanā. Sociālā projekta #Neklusē ietvaros rīkojām sarunas par vecāku, skolotāju lomu sākumskolā, kā arī pusaudžu vecumposmā. Sarunu ieraksti ar RSU Psihosomatikas un psihoterapijas klīnikas ārstiem-psihoterapeitiem Lauru Valaini un Ernestu Pūliņu-Cini ir pieejami ikvienam:
- sākumskolas vecumposms: facebook, youtube
- pusaudžu vecumposms: facebook, youtube.
Novērtēsim, ja dalīsieties ar atgriezenisko saiti, rakstot mums marika@nekluse.lv vai sociālajos tīklos, kā arī dalīsieties ar šiem sarunu ierakstiem ar citiem vecākiem, skolotājiem.
Uzzināt vairāk un atbalstīt Neklusē varat: nekluse.lv
#Neklusē komanda