No 2015. gada Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija īsteno Eiropas Savienības Erasmus+ programmas stratēģiskās partnerības skolu sadarbības projektu – Mācību platforma „Jauniešu uzņēmējdarbības spēju pilnveidošana un attīstīšana”.
Projekta ietvaros 14.decembrī tika organizēta konference skolotājiem „Skola – atspēriena punkts dzīvei”. Konferencē pedagogiem tika organizētas izglītojošas lekcijas un meistarklases par jaunākajām nostādnēm pedagoģijā, ekonomikā kā arī tika iepazīstināti ar projektā īstenotajām aktivitātēm un gaitu. Skolotāji tika iepazīstināti ar Erasmus + projekta laikā izveidoto mācību platformu Moodle vidē un tās izmantošanu mācību procesā, kas rada iespēju jauniešiem apgūt ekonomiku atbilstoši savām interesēm un spējām, tā attīstot šobrīd tik aktuālās uzņēmējspējas.
Izglītojošā mācību platforma Moodle vidē dod iespēju mācīties mūsdienīgi, izmantojot IKT rīkus; kā arī ir laba un uzskatāma pieredze, kā katra valsts veido uzņēmējprasmes savas valsts skolēniem.
Konferencē tika runāts par jaunākajām izglītības nostādnēm un tendencēm Latvijā un Eiropā. „Radošuma pils” direktore, trenere, ekonomikas un uzņēmējdarbības skolotāja, karjeras konsultante Inese Zlaugotne vadīja nodarbību skolotājiem par skolēnu domāšanas un radošuma attīstīšanas metodēm.
Skolotāji piedalījās vairākās meistardarbnīcās, kuras vadīja Inta Krieviņa un Guntra Gaidlazda (Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolotājas), Aija Vanaga (uzņēmēja, starptautisku izglītības projektu vadītāja), Anda Sproģe (AS “Latvijas valsts meži” skolu programmu koordinatore) un prof. Lūcija Rutka no Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA.
Konferences laikā izglītojošas lekcijas-nodarbības vidusskolēniem vadīja augstskolas RISEBA pasniedzēji Lūcija Rutka, Ieva Brence un Ieva Mačane par skolēnu karjeras izglītības tēmām: kāds ir ceļš uz panākumiem, ko darba devējs gaida no darbinieka un kādas ir karjeras iespējas, mācoties augstskolā. Par bioekonomikas jautājumiem ar skolēniem runāja „Mammadaba” pārstāve Renāte Ribaka.
14. decembrī, svētku gaidīšanas laikā, notika arī Ziemassvētku tirdziņš. Šoreiz tirgotāji pircējus sagaidīja skolas sporta hallē. Tirdziņā bija 19 skolēnu tirdzniecības stendi, kuros varēja iegādāties gan gardas piparkūkas, kēksiņus, vafeles, gan sveces un kazas piena ziepes, zīda šalles, ķermeņa un sejas skrubjus, lūpu balzāmus un rotaslietas, izstrādājumus no koka. Pirmo praktisko pieredzi uzņēmējdarbībā ieguva arī septiņi skolēnu mācību uzņēmumi, kuri dibināti šajā mācību gadā.
Tirdziņā piedalījās arī tirgotāji no pilsētas, piemēram, savs piedāvājums bija biedrībai “Kastanis” un basketbolistiem. Pasākuma piedāvājumu papildināja iespēja pārbaudīt savus spēkus uz klinšu sienas. Tirdziņā neizpalika arī muzikāls baudījums, par to parūpējas ansamblis un ģimnāzijas jauktais koris, ar raitu dejas soli uzstājās kolektīvi “Vendīgs ” un “Vainadziņš”
Paldies projektā iesaistītajiem skolotājiem, konferences dalībniekiem un mācībspēkiem, Ziemassvētku tirdziņa dalībniekiem! Šajā Ziemassvētku gaidīšanas laikā skolotājiem bija iespēja ieklausīties, padomāt, pārdomāt, ko un kā es daru savā ikdienas darbā, ko varu darīt labāk.
Informāciju sagatavoja projekta koordinatore D. Langenfelde un ekonomikas skolotāja G. Gaidlazda.